Симона Халеп се класира на финал на тенис турнира в Рим след победа над Мария Шарапова с 2:1 сета (4:6, 6:1, 6:4).

Оспорваният сблъсък, който продължи два часа и 26 минути бе общо девети между двете, а победата е втора поредна за румънката след седем поредни загуби.

Шоуто бе гарантирано и те го предоставиха. Световната №1 обаче доказа, че е по-класната тенисистка през тази година и с много убедително представяне си заслужи финала.

Така лиши руската си съперничка от битка за четвърти трофей в италианската столица и първи след завръщането след наказание за допинг.

Халеп преди година загуби решителния мач след поражение от украинката Елина Свитолина, но сега ще има шанс за реванш.

Световната №4 Свитолина победи естонката Анет Контавейт с 6:4, 6:3 и финалът обещава да е повече от качествен.