Световният №1 Новак Джокович отпадна на полуфинал на турнира в Доха, Катар.

Сърбинът загуби от Роберто Баутиста Агут с 6:3, 6:7, 4:6 в драматичен мач продължил 2 часа и 35 минути.

Носителят на 14 титли от Големия шлем започна уверено и проби още във втория гейм, което му бе достатъчно за спечелването на първия сет.

След почивката грешките на сърбина зачестиха и той трябваше да спасява два брейкбола на Баутиста Агут в четвъртия гейм.

В седмия Ноле показа защо е №1 в ранглистата и постигна страхотен пробив на нула, за да се срине в следващия гейм, когато испанецът успя да направи рибрейк.

Така сетът трябваше да се решава с тайбрек, който вървеше точка за точка.

Агут изпусна сетбол при 6:5, но не сбърка при втория си такъв шанс и спечели тайбрека с 8:6.

Третият решителен сет започна ужасяващо за Джокович, който допусна пробив още в първия гейм.

До края Баутиста Агут беше безупречен в сервис геймовете си и изненадващо изхвърли сърбина от надпреварата.