Новак Джокович влезе в елитния клуб 1000!

Точно на толкова закръгли професионалните си победи сърбинът, а юбилейният успех дойде в полуфинала от Мастърс турнира в Рим.

Световният номер 1 надви Каспър Рууд с 6-4, 6-3 и се класира за четвърти пореден път на финал в надпреварата.

След мача организаторите поднесоха на Ноле торта с числото 1000, а той не пропусна да опита от сладкото изкушение.

ВИДЕО ОТ ДВУБОЯ И ПРАЗНЕНСТВАТА ВИЖТЕ ТУК

Сблъсъкът за трофея в неделя ще бъде 53-ти Мастърс финал за Джокера, като по този начин той изравни рекорда на Рафаел Надал.

С достигането на 1000 победи пък Джокович се нареди в елитния клуб, където има само още четирима тенисисти - Рафаел Надал (1051), Иван Лендъл (1068), Роджър Федерер (1251) и Джими Конърс (1274).

На финала, който ще започне в неделя не преди 17:30 часа, съперник ще бъде Стефанос Циципас.

Гръкът направи обрат в двубоя си срещу Александър Зверев и в крайна сметка ликува след 4:6, 6:3, 6:3.

Победата бе много важна за него, защото с нея той ще се изкачи до четвъртото място в световната ранглиста.

Финалът ще е шести за Циципас в Мастърс турнирите, като досега той е печелил 3.

Джокович ликува след историческата си победа.