Лоренцо Музети е големият тенисист на деня на Мастърса в Монте Карло, след като изхвърли от надпреварата световният №1 Новак Джокович на осминафиналите.

Във фантастичен мач италианският №21 в света триумфира с 4:6, 7:5, 6:4 и така достигна фазата на четвъртфиналите.

Това не беше първата запомняща се битка между Музети и Джокович, тъй като двамата играха и на осминафиналите на "Ролан Гарос" през 2020 година.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ ДНЕШНИТЕ ОСМИНАФИНАЛИ В МОНТЕ КАРЛО >>>

Тогава тепърва изгряващият италианец спечели първите два сета с тайбрек, но не си повярва и загуби следващите два преди да се откаже заради контузия. Онази победа вдъхнови Джокович и той спечели голямата титла в Париж.

Сега Музети беше устремен към реванш във втория им мач на клей и го постигна с много добра игра. Загуби първия сет, а вторият се превърна в хаос, като и двамата непрестанно губеха подаванията си. Все пак италианецът се смя последен, като спечели сервис гейма си за 7:5.

В началото на третата част мачът беше прекратен заради дъжд, а след това Музети заигра още по-добре и проби за 4:3.

Довършването на мача обаче не бе лесно. При сервис за 6:4 той изпусна три мачбола, започна да не вкарва първи сервис, но все пак реализира четвъртия мачбол и зарадва публиката, която преимуществено бе на негова страна.

Джокович отпада за трета поредна година рано в Монте Карло. Преди две отново падна на осминафиналите срещу Даниел Еванс, а през миналата това се случи още в първия му мач срещу Алехандро Давидович-Фокина. Именно онзи двубой с испанеца бе последният случай на негова загуба от играч извън световния топ 20. Позитивната му серия след това бе прекъсната днес.

За Музети предстои четвъртфинал със сънародника му Яник Синер.

В другите мачове днес:

Яник Синер (Италия) - Хуберт Хуркач (Полша) 3:6, 7:6, 6:1

Ян-Ленард Щруф (Германия) - Каспер Рууд (Норвегия) 6:1, 7:6

Андрей Рубльов (Русия) - Карен Хачанов (Русия) 7:6, 6:2

Стефанос Циципас (Гърция) - Николас Джари (Чили) 6:3, 6:4

Тейлър Фриц (САЩ) - Иржи Лехечка (Чехия) 4:6, 6:4, 6:1

Холгер Руне (Дания) - Матео Беретини (Италия) - победа за датчанина след отказване