Никому непознат италианец с едва седем мача на ниво АТР в кариерата си, сътвори огромна сензация още на старта в Мадрид.

Става въпрос за 27-годишния Андреа Вавасори, който победи бившия №1 в света Анди Мъри с 6:2, 7:6.

Мъри, който макар от години да не е в най-доброто си състояние, все пак е със статута на двукратен шампион от Мадрид, но днес това не му помогна срещу квалификанта Вавасори.

Скромният италианец едва за четвърти път в кариерата си бе част от основната схема на АТР турнир, като тук говорим за Мастърс надрпевара, в която той успя да детронира бивш №1.

Мечтаният мач за италианеца започна със светкавични два пробива и аванс от 4:0 гейма, които в крайна сметка му помогнаха за спечелването на сета с 6:2. ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

Във втория сет той също стартира с пробив и имаше аванс от 4:2, но с първия си брейкбол в мача, Анди Мъри върна един пробив и изравни до 4:4, а впоследствие докара нещата до тайбрека.

Заключителният сегмент от мача отново стартира страхотно за Вавасори, който при 6:3 получи три мачбола, но в този момент ръката на неопитния италианец трепна и той пропиля и трите си възможности.

Той пропусна и шанс при 7:6, но при 8:7 вече не сбърка и с 9:7 в тайбрека спечели този мач.

Новината, която интересува родните фенове е, че утрешната програма в Мадрид ще бъде открита от Григор Димитров, който от 12 часа наше време се изправя срещу Грегоар Барер, а мача може да гледате по MAX Sport 1 HD.