Карен Хачанов шокиращо отпадна в първия кръг на Sofia Open след обрат за 1:2 сета - 7:6(6), 3:6, 4:6 в мач, който продължи 2 часа и 12 минути.

Хачанов започна отлично мача и с ранен пробив поведе с 4:1. След това обаче започна да допуска доста непредизвикани грешки и в деветия гейм загуби подаването си, а след това Беретини изравни 5:5. Двамата взеха следващите си подавания и така се стигна до тайбрек, който Хачанов успя да спечели драматично с 8:6 точки.

Италианецът продължи добрата си игра и във втория сет, а един пробив в шестия гейм му беше достатъчен, за да спечели частта и да изравни.

В решаващия трети сет Беретини отново стигна до ранен пробив и до края успя да удържи преднината си, приключвайки двубоя при втория си мачбол.

Снимка: Lap.bg

Италианецът ще играе на четвъртфиналите срещу победителя от утрешния двубой между Фернандо Вердаско (Испания) и Мариус Копил (Румъния).

"Беше много труден първи сет, не играх толкова добре, но се борих много. Във втория сет се опитвах да играя на ретура му, а в третия сет вече играх много добре. Рамото ми е добре. Надявам се да остана здрав и в следващия кръг. Благодаря на публиката за подкрепата", каза Беретини след мача.

Хачанов е поредната звезда, която отпада рано от турнира. Вече надпреварата напуснаха Стан Вавринка и Николоз Басилашвили.