Втората ракета на България Изабелла Шиникова стартира с победа в квалификациите на Откритото първенство на Франция.

Шиникова надделя над поставената под номер 12 рускиня Виталия Дяченко със 7:5, 6:3 за 1:35 часа.

Българката поведе с 5:0 в първия сет, но Дяченко взе следващите пет и изравни. Шиникова стигна до пробив за 6:5 и при свой сервиз затвори първата част.

Рускинята поведе с 3:1 във втората част, след което българката направи серия от пет поредни гейма и стигна до крайния успех.

Във втория кръг на квалификациите Шиникова ще играе срещу Валентини Граматикопулу (Гърция), която е 188-а в световната ранглиста.

Първата ракета на България Виктория Томова започва участието си в квалификациите на "Ролан Гарос" по-късно днес срещу британката Кейти Суон, срещу която има две победи. Предстоящият двубой помежду им е последен (четвърти) в програмата на корт 2 и се очаква да стартира не преди 16:00 часа българско време. В момента Суон е под номер 212 в световната ранглиста. При успех българката ще срещне рускиня във втория кръг - победителката от мача между Варвара Флинк и Марина Мелникова.