Ако някой се е съмнявал в качествата на младата звезда на тениса Карлос Алкарас, вече може да е напълно сигурен.

18-годишният спечели четвъртата титла в кариерата си, постигайки две победи за един ден и вдигайки купата на турнира в Барселона от категория ATP 500.

Испанецът победи сънародника си Пабло Кареньо-Буста на финала с 6:3, 6:2, след като няколко часа по-рано изигра маратонски полуфинален мач с австралиеца Алекс Де Минор - 6:7(4), 7:6(4), 6:4. Така прекара общо пет часа на корта.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧОВЕТЕ НА АЛКАРАС И НАГРАЖДАВАНЕТО МУ >>>

От понеделник Алкарас за първи път ще влезе в топ 10 на световната ранглиста, изкачвайки се от 11-о на девето място. Той става най-младият играч с подобно постижение след Рафаел Надал, който го постигна преди 17 години.

Дали още някой смята за неоправдано, че двамата биват сравнявани?

"Тази победа означава много за мен. Гледам този турнир, откакто бях дете. Винаги съм искал да играя тук и да триумфирам. Много съм щастлив, че съм част от този исторически испански списък", каза младият Карлос, който бива прибавен към легенди като Надал, Хуан Карлос Фереро и Карлос Моя, които също са печелили в Каталуния.

Може да се каже, че до голяма степен Алкарас спечели титлата още на полуфинала, когато тласкан от публиката спаси два мачбола срещу де Минор и успя да обърне резултата.

Само преди година той беше №119 в световната ранглиста и загуби в първия кръг на тази надпревара. Сега може да се нарече шампион.