Много тежките условия за игра в Мелбърн, както и травма в крака, направиха така, че французойката Хармъни Тан трябваше да напусне корта в инвалидна количка.

Тан се изправи срещу 15-ата поставена Елина Свитолина, като бе принудена да се откаже малко преди края на тетия сет, който така или иначе щеше да загуби.

При резултат 3:6, 7:5, 1:5, французойката просто едва се движеше и реши дори да не доиграе последния гейм в мача.

Основният проблем за нея бе травмата в прасеца, която се появи в началото на третия сет и продължи да се усложнява с всяко следващо разиграва.

Това, придружено с уникалната жега в Мелбърн направиха ситуацията на Тан невъзможна, като тя дори не успя да се изправи след края на мача, за да се прибере в съблекалнята. Наложи се медицинският екип да я изведе в инвалидна количка.

В същото време световната №1 Ашли Барти постигна нов брутален успех, надвивайки Лучия Бронзети от Итлаия с 6:1, 6:1 за 52 минути.

Така за първите си два мача в Мелбърн, австралийката даде само три гейма на своите противнички.