През целия Australian Open Новак Джокович стряскаше своите фенове и сънародници с куцане, намеси на физиотерапевт и гримаси, но той продължава перфектния си ход в турнира.

Сърбинът разби последния австралиец в надпреварата Алекс де Минор s 6:2, 6:1, 6:2 и по този начин се класира за четвъртфиналите с един загубен се.т

Ноле, който на няколко пъти намекна, че може да се откаже по всяко време от турнира заради контузия, направи най-силния си мач от начaлото. В интервюто си след мача призна, че днес не е чувствал никакви болки. Представянето му бе още по-впечатляващо и от това в срещата срещу Григор Димитров.

Известният със своето непримиримо тичане по корта де Минор изглеждаше безпомощен, дори и в ситуациите, в които се виждаше, че праща наглед недостижими точки за Джокович.

Мачът беше равностоен само след първите четири гейма, в които не се стигна до пробиви. След това Ноле постигна два късни пробива.

Във втория сет първите сервис геймове на австралиеца бяха оспорвани, но и тях световният №5 спечели, за да поведе с 5:0. После съперникът му се разписа, но само толкова - 1:6.

В третата част Джокович стана още по-безпощаден, като на бърза ръка поведе с 4:0. "Демона" от Австралия отново се разписа два пъти на свой сервис, но бързо разбра, че е твърде далеч от втория си четвъртфинал в Големия шлем - 2:6.

За сърбина това е 25-а поредна победа на Australian Open, като в това число влизат титлите му през 2019-а, 2020-а и 2021 година. Той играе с амбицията си да спечели десета титла в Мелбърн и общо 22-а в Големия шлем, като по този начин би изравнил рекордьора Рафаел Надал.

За целта ще трябва да преодолее Андрей Рубльов в четвъртфиналите. До момента двамата имат три мача помежду си. В два случая Джокович победи на финалите на ATP (2021 и 2022 г), а Рубльов го надви на финала на турнира в Белград през 2022 г.

За четвъртфиналите се класира и американецът Томи Пол, който надви Роберто Баутиста-Агут от Испания с 6:2, 4:6, 6:2, 7:5. В следващия кръг ще играе със сънародника си Бен Шелтън. И за двамата това ще е дебютен четвъртфинал в Големия шлем.