Карлос Алкарас защити трофея си от Мастърс турнира в Мадрид.

Световният №2 сложи край на една от най-красивите приказки в тениса - тази на "щастливия губещ" Ян-Ленард Щруф, който от отпаднал в квалификациите, се оказа финалист в турнира.

Германският тенисист обаче нямаше сили за подвиг на финала, който Карлитос спечели с 6:4, 3;6, 6:3, за да продължи перфектената си серия на Мастърс финали.

За Алкарас това бе четвърти финал и четвърта победа на подобно ниво, като за първи път той трябваше да минава през три сета, за да стигне до успеха. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Със сигурност финалният мач продължи по-дълго от планираното за испанеца, за когото обаче най-важното е, че титлата отново ще остане негово притежание.

Алкарас започна ударно мача и с пробив още в първия гейм ясно демонстрира, че е Щруф го очаква тежка вечер.

Ритъмът в играта на испанеца обаче бързо се наруши и той допусна пробив, но решителния миг в този сет дойде в седмия му гейм, когато нов пробив на Алкарас му даде аванс от 4:3.

При 5:3 той сервираше за сета, но трябваше да обръща гейм от 0:40, за да затвори частта с 6:3.

Вторият сет бе истински кошмар за шампиона. Той стартира с пробив за Щруф, а единствените шансове - пет на брой за рибрейк за Алкарас дойдоха в петата част, но испанецът ги пропиля. Той изостана с 1:4 и в крайна сметка загуби този сет с 3:6.

В третата част обаче нещата за Алкарас се наредиха. Той трябваше да спасява брейкбол в самото начало, но веднага след това проби, а това се оказа достатъчно за затваряне на мача с 6:3.