Световният №2 Даниил Медведев и световният №5 Стефанос Циципас оформиха първия четвъртфинален сблъсък в мъжката схема на "Ролан Гарос".

Двамата свършиха работата си без особени проблеми, записвайки победи в три сета.

Гръцката звезда Циципас се изправи срещу Пабло Кареньо Буста. Испанецът, който е изявен любител на клей настилката така и не успя да окаже особена съпротива. Циципас спечели мача с 6:3, 6:2, 7:5 за 2 часа и три минути.

Само с минута повече на корта прекара Даниил Медведев, който победи чилиеца Кристиан Гарин с 6:2, 6:1, 7:5.

И в двата мача интрига имаше само в третите сетова. В тях бяха единствените пробиви на загубилите Гарин и Кареньо Буста.

През останалата част от мачовете те така и не успяха да се противопоставят на далеч по-класните и високоранкирани играчи, каквито са Медведев и Циципас.

За гъркът Циципас това не е изненада, защото той бе част от полуфиналите на "Ролан Гарос" и миналта година, но до тазгодишното си участие Медведев нямаше победа на червените кортове в Париж.