Карлос Алкарас беше като робот с много малко технически бъгове в осминафиналите на Australian Open.

Испанецът не остави никакъв шанс на сърбина Миомир Кецманович и го победи с 6:4, 6:4, 6:0 за час и 50 минути игра.

С подобно ниво трудно някой би могъл да се справи със световния №2, още повече, че той играе не само изключително ефективно, но и с голямо настроение.

Успяваше да спечели точки, които биха били непосилни за други тенисисти с малки изключения.

Достигането до осминафинал на Кецманович далеч не беше случайно и той показа добри неща в първия и втория сет, които загуби с по един пробив. Алкарас обаче ставаше все по-устремен към целта и не даде нито един гейм във втория сет.

Предстои му четвъртфинал срещу Александър Зверев, а това е един от най-неудобните му съперници в тура. Срещу него има четири загуби в седем мача.

Карлос вече има две титли в Големия шлем, но все още не може да направи нещо запомнящо се в Австралия. На двете си досегашни участия отпадаше във втори и трети кръг съответно от Микаел Имер и Матео Беретини.