В едва третия си мач на сингъл за годината, Ник Кирьос показа страхотна форма и се класира за втория кръг на Мастърс турнира в Индиън Уелс.

Колоритният австралиец победи с 6:4, 6:0 Себастиан Баес от Аржентина за 71 минути.

Макар да триумфира при двойките на Australian Open с добрия си приятел Танаси Кокинакис, Кирьос бе дост скромен откъм мачове на сингъл от началото на сезона.

До този момент той взе участие само на домашния си турнир от Шлема, където подари на феновете епичен мач срещу Даниил Медведев във втория кръг, който световният №132 загуби.

Срещу Баес той също така записа едва втория си мач в Индиън Уелс за последните пет години. Това бе загубата му още в първия двубой на изданието през 2019-а срещу Филип Колшрайбер.

Тази нощ Кирьос бе блестящ. Той игра с доста сериозно настроение и даде само четири гейма на противника, а дори записа и "геврек" във втория сет.

Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Следващия мач на австралиеца е срещу друг аржентинец - 32-ия поставен Федерико Делбонис.

Иначе в турнира се изиграха всички двубои от първия кръг в горната част на схемата. Григор Димитров, който зае мястото на Новак Джокович като втори поставен ще започне от втория кръг, а неговият съперник ще стане ясен тази вечер след мача между Давид Гофен (Белгия) и Джордан Томпсън (Австралия).