Каспер Рууд се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос", след като победи в четири сета Жан Жижен (Китай). Китаецът за първи път в кариерата си игра в третия кръг на Откритото първенство на Франция, като дори взе първия сет срещу четвъртия поставен в основната схема, но след това норвежката машина заигра така, както сме свикнали да го виждаме и си заслужи победата - 4:6, 6:4, 6:1 и 6:4.

Рууд реализира 55% от възможностите си за пробив (6/11) и направи по-малко непредизвикани грешки от съперника си (29 срещу 37), като също така бе по-стабилен при спечелените точки от първи сервеис (73% срещу 60%).

Жижен проби подаването на Рууд още в първия гейм на мача, като след това двамата си размениха по още един пробив в този сет. После обаче Каспер постепенно намери ритъма си и стигна до заслужен обрат и победа.

В следващия кръг той ще играе срещу Николас Джари или Маркъс гирон.

Датчанинът Холгер Руне също се класира напред след 6:4, 6:1 и 6:3 срещу Дженаро Алберто Оливиери. Японецът Йошито Нишиока пък спечели петсетов двубой срещу Тиаго Сейбот Уайлд от Бразилия - 3:6, 7:6(8), 2:6, 6:4 и 6:0.