Защитаващият титлата си испанец - Рафаел Надал, отпадна от полуфиналите на US Open.

Матадора не успя да доиграе мача си срещу аржентинеца Хуан Мартин дел Потро заради контузия и бе принуден да се откаже, когато изостана с два сета (6:7, 2:6).

Това означаваше, че Дел Потро ще играе на втория си финал на турнир от Голям шлем в кариерата. Предишният път бе пак в Ню Йорк - пез 2009-а, когато "Кулата от Танндил" спечели титлата.

Двамата дадоха заявка да направят интересния мач, който всички очакваха още с началото му.

То бе ударно, а тенисистите си размениха по бърз пробив за 1:1.

Последваха няколко убедителни гейма, в които двамата печелеха подаванията си, за да се стигне до деветия.

Тогава Дел Потро проби на 15 и поведе с 5:4, като от него се очакваше да затвори сета.

Надал обаче е се предаде и този път и успя да изкопчи драматичния десети гейм.

Така се стигна до решителен тайбрек, в който аржентинецът спечели убедително със 7:3.

В началото на втория сет Рафаел Надал взе медицински таймаут заради проблем с коляното, като все пак продължи мача, но видимо изпитваше сериозни трудности.

Това се отрази на играта му и Матадора загуби втората част с 2:6, а след края й, реши да се откаже.

Дел Потро естествено бе разочарован, че победата идва по подобен начин, но това няма да има никакво значение в неделя, когато ще се изправи на финала срещу Новак Джокович.