Григор Димитров победи французина Теренс Атман със 7:6, 6:3 и се класира за четвъртия кръг на Мастърс турнир в Рим.

Двубоят срещу 137-ия в световната ранглиста се оказа по-труден от очакваното заради похлъзване в самото начало, което можеше тотално да обърка нещата за Григор.

Още в първия гейм Гришо се подхлъзна и сякаш изкълчи десния си глезен. Българинът веднага показа признаци на болка, а макар в определени периоди от мача движението му да бе затруднено, осмият поставен в основната схема успя да се справи със своята задача.

Разбира се, че задачата бе една идея по-лека заради опонента отсреща, защото неопитният на подобно ниво Атман показа доста слабости в играта си и не успя да се възползва в моментите, когато Гришо едва се движеше и бе уязвим.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Французинът, който преди няколко седмици бе по-известен с колекцията си от Покемон карти отколкото с тенис мачовет си, заложи на некокректни сцени тип Ник Кирьос и по-скоро си навличаше гнева на публиката и наказание от съдията, вместо да се съсредоточи върху тениса си.

Снимка: Getty images

Гришо поведе с пробив в първия сет, но физичското неразположение направи така, че Атман върна брейка и дори имаше аванс от 5:4.

Григор все пак докара нещата до тайбрек, където показа по-сериозната си класа и със 7:3 затвори сета.

Във втората част и самия Атман не вярваше, че вече може да стори нещо, като макар и далеч от оптималното си със тояние, с 6:3 и без особени трудности, Григор успя да спечели.

Така той достига до четвъртия кръг в Рим за първи път от 2020-а насам, като негов съперник ще бъде американец - един измежду Тейлър Фриц и Себастиан Корда.