Изненадите в женската схема на "Ролан Гарос" не спират, като до четвъртия кръг на турнира достигна само една представителка на топ 10.

Това е световната №1 Ига Швьонтек, която с постигната си 31-а поредна победа по-рано днес, успя без никакви затруднения да намери място на осминафиналите.

Така полякинята единствена от фаворитките върви по план в изпъстрения със сензационни резултати турнир.

Днес в действие видяхме още две представителки на топ 10, но те не успяха да продължат към четвъртия кръг.

Седмата поставена Арина Сабаленка от Беларус, в чието лице специалистите виждаха единствената реална заплаха за Швьонтек, загуби с 6:4, 1:6, 0:6 мача си от Камила Джорджи.

Макар Сабаленка да показа силен тенис и да спечели първия сет, в играта й настъпи истински крах и само с един гейм в следващите два сета, тя отстъпи на италианската си опонентка.

В действие днес видяхме и третата поставена Паула Бадоса, която трябваше да се откаже заради травма в коляното.

Испанката загуби с 3:6 първия сет Вероника Кудерметова от Русия, а в третия гейм на втория сет тя прецени, че болката е твърде силна, за да продължи.

И така от първите 10 поставени в турнира остана само световната №1.