Ема Наваро изхвърли от играта шампионката на US Open Кори Гоф в изцяло американски осминафинал в Ню Йорк, препълнил трибуните с фенове.

Световната №12 спечели сблъсъка с 6:3, 4:6, 6:3 за два часа и 14 минути, в които зрителите не съжалиха, че отделиха времето и немалкото средства, за да са на стадиона във "Флъшинг Медоус".

Наваро спря защитата на титлата на Гоф само два месеца, след като безапелационно я победи и на "Уимбълдън".

Шампионката изпусна контрола над мача в третия сет, когато бе пробита за 1:2, след това загуби за минута гейм на нула на подаването на Ема, а нататък просто не можеше да "се закачи" и да потърси пробив.

Вместо това дойде още един такъв за Наваро, когато Гоф сервираше да остане в мача при 3:5, а с него падна и завесата.

Победителката ще срещне Паула Бадоса от Испания в четвъртфиналите.

А след отпадането на Новак Джокович при мъжете, и женският шампион от 2023-а не успя да стигне до защита на титлата си на US Open и още в края на първата седмица събира багажа.

Световната №2 и финалистка от миналата година Арина Сабаленка обаче продължава в Ню Йорк, след като се справи с една от най-добрите си приятелки и бивша партньорка на двойки Елизе Мертенс - 6:2, 6:4.

Победата удължи невероятна серия на беларуската.

Тя е била поне на четвъртфинал в последните осем поредни турнира от Шлема.