Рафаел Надал спечели в три сета срещата си от първия кръг на “Ролан Гарос” срещу Алексей Попирин от Австралия. Легендарният испанец, който преследва титла №14 в Париж, надигра съперника си със 6:3, 6:2 и 7:6 (3).

Краля на клея нямаше абсолютно никакви проблеми в първите два сета, в които даде на съперника си общо пет гейма. В третия сет обаче Матадора имаше неприятности и изоставаше с 2:5, а Попирин имаше два сетбола, които обаче не успя да реализира.

21-годишният австралиец направи двойна грешка при първата си точка за затваряне на сета, а след това изпрати топката далеч в аут. Рафа успя да изравни до 5:5, а след това третия сет отиде в тайбрек, където Надал бе повече от убедителен и поведе с 5:1, като в крайна сметка даде само още две точки на Попирин и подпечата чистата си победа - 3-0 сета.

За Надал това бе победа №101 на “Ролан Гарос”. Загубите му във френската столица пък са едва две на брой.

Във втория кръг препятствието пред Рафа ще бъде доста по-опитен съперник - Ришар Гаске (Франция). Двамата ще играят на 3 юни, когато испанецът навършва 35 години.

Други резултати от деня:

Филип Колшрайбер (Германия) - Фернандо Вердаско (Испания) 7:6 (3), 6:2, 2:6, 6:4

Диего Шварцман (Аржентина) - Йен Хсун Лу (Тайван) 6:2, 6:2, 6:3

Федерико Кория (Аржентина) - Фелисиано Лопес (Испания) 6:3, 7:6 (4), 6:2

Юго Гастон (Франция) - Ришар Гаскет (Франция) 1:6, 4:6, 2:6

Матео Беретини (Италия) - Таро Даниел (Япония) 6:0, 6:4, 4:6, 6:4