Даниил Медведев ще играе в полуфиналите на "Уимбълдън" за втора поредна година, като този път достигането му до тази фаза вероятно му е донесло още по-голямо удовлетворение. Руснакът най-сетне сложи край на кошмарната си серия срещу Яник Синер от Италия, който е №1 в света и го победи след пет поредни загуби в мачовете с този съперник.

Успехът не дойде лесно, а битката между двете тенис звезди продължи пет сета, а в крайна сметка Медведев бе този, който ликува - 6:7(7), 6:4, 7:6(4), 2:6 и 6:3 на Централния корт на "Ол Инглънд Клуб".

В полуфиналите го очаква някой измежду защитаващия титлата си Карлос Алкарас от Испания и Томи Пол от САЩ.

Петият в световната ранглиста руснак успя да превъзмогне 11 двойни грешки, за да извоюва победата си.

Освен това Синер взе медицински таймаут в началото на третия сет, когато се оплака от световъртеж и срещата бе спряна за около 10 минути.

След като се върна на корта италианецът така и не успя да намери правилния ритъм, а Медведев вдигна оборотите, за да стигне до победата.

Така той триумфира срещу италианския си съперник след повече от година чакане. Последната му победа бе в Маями през април 2023-а, а след това Синер бе печелили последователно в Пекин, Виена, на Финалния турнир на АТР, на Australian Open и в Маями тази година.