Шампионката от миналогодишния "Ролан Гарос" - Барбора Крейчикова, продължава без проблеми към четвъртфиналите на Australian Open.

Чехкинята се справи набързо с резултат 6:2, 6:2 с бившата №1 в женския тенис Виктория Азаренка от Беларус.

Така Крейчикова, която е трикратна шампионка в Австралия при смесените двойки, за първи път достигна толкова далеч на сингъл. 26-годишната чехкиня никога не бе преминавала втория кръг на сингъл в Мелбърн, но вече се класира за втората седмица на тунира.

Там нейна съперничка ще е световната №51 Мадисън Кийс от САЩ. Бившата финалистка от US Open надви осмата поставена Паула Бадоса от Испания с 6:3, 6:1.

За съжаление на феновете по трибуните, които от началото на трибуната правеха истинско шоу, когато на корта бе Мария Сакари, гъркинята приключи своето участие.

Тя имаше огромна агитка от етнически гърци във всеки свой мач, но петата поставена загуби с 6:7, 3:6 от Джесика Пегула и трябваше да се сбогува с турнира.

Така в горната част на схемата Барбора Крейчикова и Мадисън Кийс ще излъчат едната полуфиналистка, докато Джесика Пегула очаква победителката от мача между световната №1 Ашли Барти и американката Анастасия Анимисмова.

Снимка: Getty images