Димитър Кузманов се класира за втория кръг на тенис турнира от сериите "Чалънджър" в тайландската столица Банкок, който е с награден фонд 54 160 долара.

Втората ракета на България поведе с 6:4, 5:5 преди Джоузи Стетъм от Нова Зеландия да се откаже заради контузия. Срещата започна вчера, но бе прекъсната заради проблем с осветлението.

Мико направи пробив за 2:1 в първия сет и запази преднината си за 6:4. Във втората част Стетъм поведе с 4:1, а в този момент срещата беше прекъсната. При доиграването днес Кузманов успя да изравни за 5:5. При този резултат Стетъм получи контузия и се отказа от участие.

Във втория кръг Мико ще играе срещу номер 3 в схемата Хенри Лаксонен. Финландецът Лаксонен, който се състезава за Швейцария е номер 121 в ранглистата на АТР.

Адриан Андреев се класира за втория кръг на на турнирв Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Андреев победи с 6:2, 6:2 Сарп Агабигун от Турция за 87 минути игра. Адриан спечели шест поредни гейма от 0:2 до 6:2 в първия сет. Във втората част Андреев направи серия от четири победни гейма от 2:2 до 6:2.

Във втория кръг Андреев ще играе срещу номер 2 в схемата Жорди Сампер-Монтана от Испания или Ерги Киркин от Турция.