Андрей Рубльов претърпя изключително разочароващо отпадане от турнира в Санкт Петербург, който преди година успя да спечели.

Руснакът и световен №6 сензационно загуби от нидерландския квалификант Ботик ван де Зандсхулп с 3:6, 4:6.

Така след две поредни руски титли в Санкт Петербург, надпреварата ще бъде спечелена от чужденец.

Рубльов бе последната надежда на домакините, но той изигра доста разочароващ мач, далеч от обичайното си ниво.

Все пак той имаше отличен шанс да започне мача с пробив, но пропиля два брейкбола при първия сервис гейм на своя опонент.

Ботик ван де Зандсхулп не повтори неговата грешка, като до края на сета на два пъти получи точка за пробив и бе безгрешен и двата случая, за да спечели сета с 6:3.

В началото на втория сет Рубльов загатна, че ще обръща срещата. Първо той пропиля три точки за пробив след 40:0 в първия гейм, но в третия все пак осъществи така търсения пробив. Нидерландският квалификант обаче направи нов впечатляващ обрат. Той изоставаше с 2:4, но спечели следващите четири гейма и с 6:4 намери място на полуфиналите.

Видео от мачовете вижре на Maxsport.live.

Днес в Санкт Петербург бе ден на сензации, защото вторият и третият поставен също си тръгнаха от надпреварата.

Вторият в схемата Денис Шаповалов загуби с 4:6, 3:6 от Ян-Ленард Щруф. Третият поставен Роберто Баутиста Агут пък бе сломен от хърватина Марин Чилич с 4:6, 6:3, 3:6.

Четвъртият полуфиналист в надпреварата е американецът Тейлър Фриц, който е пети в основната схема и играчът с най-висок ранкинг на полуфиналите.