Стефанос Циципас се класира за втора поредна година на полуфиналите на "Ролан Гарос" след впечатляваща победа с 3:0 сета над световния №2 Даниил Медведев.

Гръцкият талант триумфира след 6:3, 7:6(3), 7:5 след 2 часа и 23 минути игра във вечерната сесия.

Това бе едва втора победа в осем мача за Циципас в страхотното му съперничество срещу Медведев, което винаги е изпълнено с напрегнати и драматични мигове.

Днес обаче драмата бе само във втория сет, в който руснакът изпусна два сетбола при 5:4 гейма в своя полза. В последствие загуби частта и там някъде се пречупи и бе ясно кой ще е крайният победител. Турнирът обаче остава много успешен за Медведев, тъй като той до началото му нямаше нито една победа на "Ролан Гарос" и червената настилка никога не го е привличала.

Големият герой на вечерта е Циципас. Световният №5 ще се изправи срещу Александър Зверев на полуфиналите в сблъсък от тежка категория. Има предимство в това съперничество от 5:2 победи и това ще е реален шанс за него да достигне първия си мач за титлата в Шлема.

24-годишният грък показа супер ниво в оспорван мач и малцина очакваха, че всичко ще се реши в рамките на три сета. Той обаче бе много по-концентриран във важните точки и успя да влезе под кожата на руснака. Спечели 75% от точките на първия си сервис и направи почти два пъти по-малко непредизвикани грешки. Срещата със Зверев може да се превърне в истинска класика предвид формата, която показват двамата.

"Играех срещу един от най-добрите, №2 в световната ранглиста. Беше важно да поддържам динамиката в играта. Мисля, че правилно изпълних тактиката си и не му позволих да използва силните си страни. Класирах се за полуфиналите за втора поредна година и това е много добър показател. Разликата дойде в последните геймове на втория и третия сет", каза Стефанос след мача.