Григор Димитров трудно можеше да се надява на по-добър старт на сезона си на трева след категорична победа на турнира в Куинс, Лондон.

Българинът се разправи с френския ветеран и шампион от Sofia Open Адриан Манарино с 6:1, 6:2 след само 63 минути игра, като беше меко казано неудържим.

Световният №10 постигна шеста победа в шест мача срещу този съперник, като това беше първият им дуел на настилка, различна от твърдата. Гришо е шампион в Куинс от 2014 година, а сега ще опита да повтори този триумф. За целта във втори кръг ще трябва да преодолее един измежду Себастиан Корда (САЩ) и Карен Хачанов (Русия).

Днес нашият представител беше просто перфектен както на сервис, така и на ретур. Заби 12 аса и не даде нито една възможност за пробив. В същото време стигна до цели девет брейкбола и реализира пет. На ретур направи няколко директни точки и нито за момент съперникът му нямаше шанс за връщане в мача.

Григор до голяма степен го пречупи още в първия сет. Развръзката дойде във втория гейм, който беше много дълъг при сервис на французина. Негова двойна грешка доведе до пробив, който беше светкавично затвърден - 0:3. После Гришо направи още един пробив за 5:1 и със сервис гейм на 15 затвори първата част.

Втората започна малко по-позитивно за френския ветеран, тъй като той успя да спечели два поредни сервис гейма. При 2:2 обаче отново имаше проблеми и Григор стигна до нов брейкбол. Бекхенд в аут на Манарино означаваше още един пробив - 2:3. И тук българинът комфортно затвърди, за да поведе с два гейма разлика. След това изигра най-впечатляващия си гейм, като тотално отчая съперника, реализирайки нов пробив. Постигна го с красива къса топка и два светкавични уинъра от ретур - 5:2. Последва безпощаден сервис гейм с два аса и бърз край на мача.