Стан Вавринка е четвъртфиналист на "Ролан Гарос" след мача на турнира, а може би и на годината в мъжкия тенис. Швейцарецът не спря с победата над Григор Димитров в миналия кръг, а сложи на кръста си скалпа и на Стефанос Циципас, но... след каква битка само!

Вавринка победи със 7:6, 5:7, 6:4, 3:6, 8:6 в петсетов епос, продължил 5 часа и 11 минути. Толкова обрати, екшън, скандали и нерви, както и брилянтни отигравания имаше на корта, че феновете бяха видимо разочаровани, когато шоуто най-после завърши.

Циципас напусна корта отчаян, след като в последните два гейма бе несъгласен със съдийски отсъждания.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Но намери сили да прегърне Стан и то топло и искрено. Двамата оцениха какъв спектакъл изнесоха, а изцапаните им до неузнаваемост екипи доказват, че такава битка не се вижда често в тениса.

Вавринка ще срещне стария си приятел и сънародник Роджър Федере на 1/4-финал.

Сред най-добрите осем очаквано е и Рафаел Надал, който взе победа №90 на "Ролан Гарос" в преследването на титла №12 в Париж. Рафа мина за малко над 2 часа през аржентинеца Хуан Лондеро - 6:2, 6:3, 6:3.