За разлика от Олимпиадите в Лондон през 2012-а и Рио в 2016-а, този път Анди Мъри няма да спечели медал от Игрите.

В Токио британецът и неговият съотборник Джо Сейлсбъри отпаднаха в турнира на двойки на четвъртфинал. Това беше последният шанс на Мъри за отличие, тъй като той се отказа от надпреварата в сингъл преди първия си мач.

Мъри е олимпийски шампион на сингъл от последните две олимпиади, а освен това е и сребърен медалист на двойки от Игрите в Лондон.

Днес той и Сейлсбъри загубиха драматично с финален тайбрек от хърватската двойка на Марин Чилич и Иван Додиг - 6:4, 6:7, 7:10 след два часа и 21 минути игра.

Междувременно в надпреварата на сингъл се получи изненадващ резултат в мъжката надпревара. Световният №4 Стефанос Циципас загуби от французина Уго Юмбер с 1:2 сета - 6:2, 6:7, 2:6 след два часа и 23 минути игра.