Рафаел Надал продължава победната серия през календарната година и я удължи на 17 мача, след като се справи с Даниел Евънс в Индиън Уелс. Испанският Матадор надигра британеца със 7:6, 6:3 за 103 минути на корта, за да си осигури място на осминафинал.

Рафа ще срещне там американеца Райли Опелка, който донякъде изненадващо надигра Денис Шаповалов в три сета - 6:7, 6:4, 6:4.

Поставеният под номер 4 в схемата на турнира Надал вече е фаворит да го спечели. Отпадането на Даниил Медведев по-рано в понеделник, както и отсъствието на Новак Джокович, дават сериозни основания за очакване на такъв сценарий.

Надал преследва 37-ма титла от Мастърс надпревари, като срещу Евънс записа победа №400 в двубои от турнири в сериите ATP 1000. Испанецът е първият тенисист, който постига тази кота.

ВСИЧКО ОКОЛО ТУРНИРА С МНОГО ВИДЕО>>>

А стартът му на годината със 17 поредни победи е изравнен рекорд за начални месеци от сезон. Пийт Сампрас и Роджър Федерер са започвали така вихрено календарна година, а срещу Опелка Надал има шанс да излезе сам на върха по още един показател.

Сензационно или не, но Стефанос Циципас затвърди опасенията за слаба форма през годината, за да отпадне още на 1/16-финал от Мастърса в Калифорния. Той загуби от 43-ия в света Дженсън Бруксби с 6:1, 3:6, 2:6.

Така в горната половина на схемата, сред потенциалните съперници на Надал до финала остана само един играч от топ 10 - Яник Синер. Той ще срещне Ник Кирьос в осминафинал, а победителят играе именно с Рафа или Опелка на четвъртфинал.