Актуалният шампион на "Уимбълдън" и US Open Новак Джокович записа шестата си поредна победа в общо седем сблъсъка срещу гиганта Кевин Андерсън.

На четвъртфиналите на Мастърса в Шанхай сърбинът спечели със 7:6(1), 6:3 за час и 45 минути

Южноафриканецът заби 16 аса срещу два по-малко за съперника му. Джокович спечели 85% от точките си на първи сервис и не допусна нито един пробив в двубоя.

Полуфиналът е шести през годината за Джокович, който в пореден мач доказва, че се намира в изключителна форма. Остава основен фаворит за трофея.

Другият такъв е Роджър Федерер, но швейцарецът изпитва много по-големи проблеми в своите двубои.

На полуфиналите Джокович ще играе с Александър Зверев, който победи англичанина Кайл Едмънд с 6:4, 6:4.

Германецът има един двубой срещу сръбския си съперник и го спечели през миналата година на финала в Рим, но на клей.

Това ще е първият им сблъсък на твърди кортове. С победата си над Едмънд Зверев си гарантира и участие на финалния турнир в Лондон през ноември.