Григор Димитров не успя да продължи невероятната си серия и да спечели своя втори Мастърс турнир в кариерата.

Родната звезда отстъпи на безспорно най-добрия тенисист от началото на годината - Яник Синер, губейки с 3:6, 1:6 във финалния мач на Мастърса в Маями.

Григор извървя наистина невероятен път до този финал - трети в неговата кариера на подобно ниво. В рамките на последните четири дни той изхвърли трима играчи от топ 10 на ранглистата, включително и двама от топ 5 в лицето на Карлос Алкарас и Александър Зверев.

Яник Синер обаче в момента е на съвсем различно ниво. Тенисист с актив от 22 победи в 23 мача от началото на годината и спечелен Austalian Open на сметката.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Италианецът просто включи на съвсем различен режим и връщаше наглед невъзможни топки. Няма как да кажем, че Григор е изиграл слаб мач, но срещу себе си той имаше един невероятен опонент. Яник Синер, който загуби два финала в Маями, но успя да спечели турнира от третия опит. За наше съжаление, това се случи срещу Гришо.

А колкото до Григор, от утре той официално ще се завърне в топ 10 на ранглистата за първи път от 2018-а насам.

Снимка: БТА

В самото начало на мача Григор изглеждаше по-увереният тенисист на корта, взе първите си две подавания на нула и дори стигна до брейкбол в четвъртата част.

Точката му за пробив обаче завърши с форхенд по диагонала на сантиметри в аут. Късмет за Синер, който обърна развоя, взе подаването си, а веднага след това на свой ред осъществи пробив.

Кошмарен пети гейм за Гришо, който направи първата си двойна грешка в мача и изостана с 0:30. Макар двойната грешка да бе последвана от ас, след това Синер успя по отличен начин да размине българина и достигна до две точки за пробив. Първата бе спасена, но при втората италианецът по перфектен начин реализира уинър по правата и проби.

Този пробив съвсем преобърна случващото се на корта. Играта на Синер потръгна по добре познатия начин, като италианецът спечели три от изиграните четири гейма до края на сета.

Синер можеше да направи втори пореден пробив, но Гришо успя по доста труден начин да се измъкне. Все пак нямаше какво да спаси българина в деветия гейм, когато Синер стигна до два сетбола.

Първият бе отразен, но италианецът реализира втория с майсторски удар по правата и така затвори сета с 6:3.

Първата част отново тръгна равностойно, докато не дойде преломният миг в четвъртия гейм.

Гришо водеше с 40:15 и сякаш трябваше рутинно да затвори нещата, но допусна обрат. Синер просто превключи на друг режим и успяваше по перфектен начин да пласира ударите си, а това му подари и пробив.

Пробивът след това бе затвърден за 4:1, като ситуацията за Григор доби доста сложен вид.

От този миг сякаш и Гришо не вярваше, че има връщане обратно в мача, като Синер осъществи нов пробив и само за 73 минути игра успя да спечели финала на Мастърс турнира в Маями.

Снимка: AP/БТА