Даниил Медведев и Карлос Алкарас записаха очаквани победи и се класираха за ¼-финалите на Мастърс турнира в Шанхай.

Руснакът елиминира номер 10 в схемата Стефанов Циципас със 7:6(3), 6:3 за 110 минути, а следващият му съперник ще е световният лидер в ранглистата Яник Синер.

Първият сет премина без пробиви, а в тайбрека Медведев дръпна с 5:2 точки и това се оказа решаващо. Във втората част руснакът навакса ранно изоставане от 0:2, като стигна до крайната победа, след като спечели шест от последните седем гейма в мача.

Номер 3 Карлос Алкарас пък достигна за първи път в кариерата си до най-добрите осем, след като се справи с 38-годишния френски ветеран Гаел Монфис с 6:4, 7:5 за 87 минути. Испанецът беше солиден на собствен сервис, спаси единствената възможност на съперника за брейк в шестия гейм на първата част, а в последствие реализира по един пробив в края на всеки сет, за да стигне до 12-ата си поредна победа и 51-а в 60 мача през сезона.

Така Алкарас очаква чеха Томаш Махач, който отстрани номер 11 Томи Пол (САЩ) с 3:6, 6:4, 6:3 за малко повече от два часа. При 3:3 във втория сет Махач взе седем от следващите девет гейма по пътя си към обрата.