Двама от фаворитите на турнира в Барселона - Данил Медведев и Кей Нишикори, безпроблемно стигнаха до четвъртфиналите.

Руснакът Медведев постигна лесен успех над американеца Макензи Макдоналд с 6:3, 6:2 за час и 19 минути.

На четвъртфиналите той очаква победителя от мача между Григор Димитров и Николас Джари.

Световният №14 Медведев стартира трудно и допусна пробив в първия гейм, но успя да изравни, а впоследствие и да обърне сета.

Единствените му колебания дойдоха в петия гейм, когато Макдоналд имаше три брейкбола, но руснакът се справи.

Вторият сет започна с мигновен пробив за Медведев, който сякаш го успокои, че мачът е приключил.

Добрият старт му изигра лоша шега и Макдоналд веднага изравни. Това само амбицира Медведев, който загуби само един гейм до края и разби противника си с 6:2.

В другия ранен мач от програмата, двукратният шампион в Барселона - Кей Нишикори, се справи с младата канадска сензация Оже-Алиасим.

Японецът победи с 6:1, 6:3 и очаква някой измежду Роберто Карбеяс Баеня и Кристиан Гарин.