Даниил Медведев и Александър Зверев ще игрраят единс рещу друг на 1/8-финалите в Индиън Уелс в двубой, който би имал стойността на Мастърс финал.

Руският №6 в света успя да се справи с Иля Ивашка от Беларус във втория кръг, побеждавайки го с 6:2, 3:6, 6:1 за час и 46 минути игра.

Медведев спечели първия сет след два пробива, но във втория изненадващо допусна обрат, след като проби още в първия гейм. В третата част беше безпощаден, като спечели 29 от общо 47 изиграни точки.

Даниил има амбицията да стане първият руснак с титла от близо 50-годишната история на тази надпревара, но за целта ще трябва да мине и през Зверев.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ >>>

Германецът също имаше труден мач - 7:5, 1:6, 7:5 срещу най-добрия финландец Емил Руусовори, като двубоят продължи цели 2 часа и 42 минути.

Световният №14 Зверев започва да връща най-добрата си форма, като в последните шест мача има пет победи. Той бе в серия от пет поредни загуби срещу Медведев преди да го победи на ATP финалите в Торино преди две години и да спечели титлата.