Даниил Медведев показа добро ниво и в края на груповата фаза на финалния Мастърс на най-добрите 8 в Лондон.

В мач без значение за класирането, руският №3 в света победи Диего Шварцман с 6:3, 6:3 след час и 15 минути.

Медведев, който вече се класира за полуфиналите и ще играе с Рафаел Надал, заработи допълнителни 153 хиляди долара за банковата си сметка. Освен това, ако спечели титлата, ще го направи без нито една загуба, което ще му донесе максималният актив от 1500 точки.

Предвид формата си, Даниил нищо чудно да е големият шампион в неделя, а тя бе потвърдена и в мача срещу Шварцман.

Руснакът победи аржентинския си съперник за пети пореден път в общо толкова мачове и го направи с два пробива в първия сет и един във втория. Стигна до общо девет възможности за пробив и на свой ред даде две. Сервисът му вървеше и спечели 88% от точките на първото си подаване.

Имаше проблеми на второто си подаване, но за негова радост вкара 74% от първия, което вероятно се дължеше на липсата на напрежение. Ще се да няма такова и в мача с Рафа.