Данийл Медведев победи Стефанос Циципас с 2:1 сета (6:2, 1:6, 6:4) в осминафиналите на Мастърса в Монте Карло след битка, която продължи час и 41 минути.

Това бе четвърти пореден успех за руснака срещу гръцкия талант в общо четири сблъсъка.

Двамата имат вражда от миналата година, след като едва не се сбиха на Мастърса в Маями и само намесата на съдията предотврати саморазправа.

Този път напрежение на корта нямаше, а само качествен тенис, който бе равностойно добър и в двете половини на корта. Двамата се поздравиха на мрежата след края на мача, но без да си кажат нито дума.

Говориха в играта с хубави изпълнения. Медведев заложи на своя стил с всевъзможно връщане на топката, което е още по-ефективно на червените кортове.

Направи по-малко печеливши удари, но и по-малко непредизвикани грешки спрямо световния №8. Взе първия сет много убедително, но и загуби втория по същия начин.

В третия сет двамата си размениха по един пробив във третия и четвъртия гейм, но руснакът нанесе решителния удар при 5:4, когато поведе с 40:0 на сервис на съперника и триумфира с втория си мачбол.

В следващия кръг ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Новак Джокович и Тейлър Фриц.

Това бе второ участие за Циципас в Монте Карло, като през миналата година отпадна във втори кръг. Световният №14 Медведев, от своя страна, бележи най-добрата си серия от победи в турнира.