Даниил Медведев нанесе първата загуба на Новак Джокович през 2023 година, след като сърбинът бе тръгнал с 15 поредни победи.

Руснакът триумфира с 6:4, 6:4 след час и половина игра на полуфиналите в Дубай, като по този начин прекъсна серия от четири поредни загуби в това съперничество. Последната му победа бе през 2021 година, когато спря Ноле за "Златния шлем" и го разплака.

Днешният мач, макар и в категория ATP 500, бе поредният фантастичен епизод с тяхно участие. Джокович отново опита да наказва съперника със сервис-мрежа, но този път Медведев имаше отговор - невероятни ниски ретури, които водеха до грешка от ракетата на сърбина.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

Световният №1 всячески избягваше да играе дълги разигравания, тъй като Даниил както обикновено бе безгрешен от основната линия. Това обаче водеше до неточности от петкратния шампион в надпреварата.

Снимка: AP/БТА

В първия сет Медведев постигна два пробива, от които единия бе върнат, но все пак затвори частта уверено с 6:4. Във втория проби още в първия гейм и до края сервираше достатъчно добре. В много от случаите се стигаше до 30:30 и точно тогава идваше най-добрия първи сервис от руснака. Просто не трепваше..

Така Медведев се класира за трети пореден финал, след като спечели турнирите в Ротердам и Доха в предходните две седмици.

Предстои му битка утре с актуалния шампион Андрей Рубльов. Сънародникът му постигна първата си победа над Александър Зверев след пет поредни загуби до момента в съперничеството им.

Рубльов спечели с 6:3, 7:6(9) след напрегнат тайбрек, в който изпусна четири мачбола. Все пак ще е уверен за утрешния финал, тъй като в последните си два мача с Медведев успя да победи - в Синсинати през 2021-а и на Финалите в Торино през миналата година.