След разочарованието си на "Ролан Гарос", където Даниил Медведев отпадна в първи кръг, руснакът отново имаше тежък ден, този път на първия си турнир на трева.

В надпреварата в Хертогенбош от категория ATP250 световният №3 загуби от французина Адриан Манарино с 6:4, 4:6, 2:6 след два часа игра.

Мачът беше много качествен, но в третия гейм на решаващия сет Медведев се ядоса на съдията, а в последствие допусна пробив и заби ракетата си в земята, което донесе наказателна точка за неговия съперник.

Излишно е да се споменава, че руснакът побесня заради ситуацията и играта му оттам нататък рухна.

ВИЖТЕ ВИДЕО >>>

Опитният Манарино се възползва и спечели мача, затвърждавайки, че обича да играе на трева. Той е шампион в Хертогенбош от 2019 година.

Медведев през миналата година игра там финал и загуби от Тим Райтховен, което означава, че губи 255 точки за световната ранглиста.