Световният №2 Даниил Медведев продължава по перфектен начин участието си на "Ролан Гарос".

Руснакът победи Миомир Кецманович с 6:2, 6:4, 6:2 и се класира за осминафиналите на турнира, взимайки втори пореден сръбски скалп след този на Ласло Джере в предишния кръг.

Медведев нямаше особени трудности срещу световния №31, като за всичките 110 минути тенис, даде само един брейкбол на опонента си, от който той не се възползва.

Иначе с по два пробива в първия и третия сет, както и един брейк във втория, Медведев успя да свърши своята задача и едва за втори път от шестте си участия на "Ролан Гарос", да достигне до четвъртия кръг. Там ще го очаква един измежду представителя на домакините Жил Симон и хърватина Марин Чилич.

Иначе в ранните мачове днес Русия се поздрави с още един успех в Париж. Донесе го Андрей Рубльов, който се справи с чилиеца Кристиан Гарин с 6:4, 3:6, 6:2, 7:6.

В първия мач за деня пък Яник Синер от Италия победи американеца Макензи Макдоналд с 6:3, 7:6, 6:3.