Световният №2 в тениса Даниил Медведев  откри сезона си на трева с победа. В мач от втория кръг на турнира от категория АТР 250 в Хертогенбош, руснакът победи със 7:5, 6:4 френския ветеран Жил Симон.

Успехът за Медведев не дойде по най-категоричния начин и с доста колебания в играта му, но все пак световният №2 направи достатъчно, за да тръгне успешно в първия си мач на тази настилка за сезона. Видео вижте тук.

След разочарованието, което руснакът претърпя на така омразния си клей и отпадането на осминафиналите на "Ролан Гарос", той успя да преодолее съпротивата на ветерана Симон, който вече е едва 134-и в световната ранглиста и участва в надпреварата като квалификант.

Двубоят днес започна трудно за Медведев, който рано изостана с пробив и 1:4 в първия сет. Този резултат събуди руснака, който успя да осъществи два пробива и да обърне развоя на частта.

Той обаче премина през критични мигове и трябваше да спасява три сетбола. Първите два дойдоха при 5:2 за Симон и сервис в полза на Медведев, а третият отразен шанс бе гейм по-късно, когато при 5:3 французинът сервираше за сета.

Пропуснатите шансове пречупиха Симон, който в крайна сметка с 5;7 загуби един на практика спечелен сет.

Вторият сет протече по-спокойно, а в него с един пробив на сметката си Медведев доката нещата до 5:4 в своя полза и трябваше да вземе последния си и очертаващ се рутинен сервис гейм, за да спечели мача.

Руснакът обаче пропиля пет мачбола в този най-дълъг гейм в мача, но в крайна сметка реализира шестия си шанс, за да се класира за третия кръг, където го очаква Иля Ивашка от Беларус.

Денят в Хертогенбош бе белязан от една от най-големите сензации през сезона.

В нея никому непознатият представител на домакините Тим ван Райтховен, който е №205 в ранглистата, победи световния №14 Тейлър Фриц с 6:7, 7:5, 6:4.

И тук не говорим за някой нов нидерландски суперталант, а за 25-годишен играч, който вече шест години е част от тура, но едва за втори път получава шанс да играе срещу противник от топ 50 на ранглистата.

Ван Райтховен дочака своя звезден миг, като той дойде именно в родната му Нидерландия.