Защитаващият титлата си Новак Джокович успя да се класира за четвъртия кръг на "Уимбълдън".

Това се случи по-трудно от очакваното, след тричасова победа със 7:5, 6:7, 6:1, 6:4 над Хуберт Хуркач.

Ноле загуби сет за първи път от миналогодишния полуфинал срещу Рафа Надал, а в първата половина на мача световният №1 изпитваше доста трудности срещу своя противник.

22-годишният поляк се представяше на изключително високо ниво, с което заслужено спечели овациите на феновете.

Някои от отиграванията му бяха страхотни, като на два пъти Хуркач направи точки плонжирайки, оставяйки дори Новак Джокович без думи.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Младият поляк даде заявка още във втория сервис гейм на Ноле. Той премина през 4 равенства от 40:40, като Хуркач изтърва и брейкбол.

Драмата в Лондон продължи, защото следващия гейм отново бе доста дълъг, а в него Ноле пропиля три брейкбола.

Нещата сякаш отиваха към тайбрек, когато в 11-ия гейм Джокович поведе с 40:0 при сервис на противника. Хуркач изравни до 40:40, но световният №1 все пак успя да пробие.

Във втория сет и двамата бяха почти безпогрешни на свой сервис. Зрителите наблюдаваха тенис от изключително ниво, като частта трябваше да се реши след тайбрек.

Той тръгна точка за точка, двамата размениха по минипробив, докато Хуркач не получи първия си сетбол при 6:5 и сервис в своя полза. Полякът бе безпощаден, с което грабна и сета.

Тази част определено вбеси Ноле, а и сякаш изцеди силите на Хуркач, който се сблъска с реалността в третия сет - 6:1 за Джокович.

Четвъртият сет също започна отлично за сърбина. Той проби рано, а до края не допусна изненада и затвори мача с 6:4 в последната част.

С играта си обаче Хуркач спечели заслужени аплодисменти и показа, че има бъдеще в елита на тениса. Това призна и Джокович веднага след успеха.

Другият финалист от миналата година - Кевин Андерсън, отпадна безславно в третия кръг.

Южноафриканеца претърпя загуба с 4:6, 3:6, 6:7 от аржентинеца Гуидо Пея.