Миналогодишната шампионка на "Ролан Гарос" Барбора Крейчикова сензационно отпадна в първия кръг на тазгодишната надпревара.

Чехкинята беше шокирана от 19-годишната представителка на домакините Диан Пари след обрат - 6:1, 2:6, 3:6 за два часа и 10 минути игра.

Под затворения покрив на централния корт "Филип Шатрие" младото момиче накара публиката да изригне, въпреки че изоставаше с по 0:2 гейма във втория и третия сет.

Така тя постигна едва втората си победа в основната схема на турнир от Големия шлем. През 2019-а тя надделя над Вера Лапко в първия кръг и след това отпадна от Елиз Мертенс.

Крейчикова, която не е играла от февруари, участва в едва първия си мач на червени кортове през годината и така ще загуби голям брой точки след миналогодишната си титла. Въпреки че в момента е №2 в ранглистата, почти сигурно ще отпадне от челната десетка след края на турнира.

Тя отпада за втори път в кариерата си в първия кръг на "Ролан Гарос". Същото се случи и през 2018-а, но след това достигна осминафинал и спечели титлата преди година.

Във втория кръг Пари, която е №97 в света, ще играе с Камила Осорио от Колумбия (№66).