Борна Чорич, Александър Зверев и Денис Шаповалов достигнаха за първи път до четвъртфиналната фаза на Откритото първенство на САЩ. В неделния ден, който бе белязан от отстраняването от турнира на Новак Джокович, двамата си извоюваха правото да бъдат сред последните осем тенисисти в Ню Йорк.

23-годишният хърватин Чорич се справи в три сета с Джордан Томпсън от Австралия. Той победи след 7:5, 6:1 и 6:3, като този успех бе далеч по-лесен от онзи в предходния круг, когато спаси шест мачбола на Стефанос Циципас, след което елиминира №4 в основната схема.

Съперник на Борна в четвъртфиналите ще бъде друг високопоставен играч - младата звезда Александър Зверев от Германия (№5). Той победи в три сета Алехандро Давидович Фокина от Испания.

21-годишният Шаповалов загуби с тайбрек първия сет срещу Давид Гофен от Белгия (№7 в схемата), но след това се възстанови и спечели последвалите три сета, за да продължи напред - 6:7 (0), 6:3, 6:4 и 6:3.

В четвъртфиналите той ще играе с Пабло Карeньо Буста, който продължи напред, след като Джокович, срещу когото се изправи снощи , бе дисквалифициран.