Григор Димитров достигна осминафиналите на турнира от сериите Мастърс в Индиън Уелс, след като показа много стабилно представяне срещу Александър Бублик - 6:3, 6:4.

В мача рано тази сутрин българско време нашата звезва в мъжкия тенис не даде шансове на казахстанеца и само за 71 минути го прати извън сметките в надпреварата, за да прекрачи сам сред най-добрите 16 там.

Димитров ще играе на осминафинал срещу Джон Иснър (САЩ), който по-рано през нощта наше време елиминира аржентинеца Диего Шварцман след 7:5, 6:3.

Григор не даде нито една възможност за пробив на Бублик, който традиционно е труден противник.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ПОБЕДАТА НА ГРИШО И ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО ОТ НОЩТА В ИНДИЪН УЕЛС>>>

Първата ни ракета сам нанесе ударите на подаването на Александър в началото на двата сета - за 2:0 в първия и още в откриващия гейм на втория, без след това да допусне срив в играта си. 35-ият в световната ранглиста не сервира зрелищно (не записа ас), но пък бе ефективен и точен - само една двойна грешка, което често е слабост в играта му.

Григор вкара само 50 процента от първия си сервис, но спечели над 90% от точките на него, а само един гейм на неговото подаване в целия мач мина дори през равенство. Точка за пробив на Бублик не бе записана в мача.

Някак странно изглеждаше настилката на корт №2 в комплекса, наричан Рай на тениса. И двамата мърмореха по време на мача, че е твърде мека и бавна, а след края Бублик - един от най-големите колорити и готини типове в тура, приятелски прегърна Григор и с усмивка му каза: "Човече, не знаех, че ще играем на клей тук", на което и Димитров отвърна със смях.

Така Индиън Уелс отново се оказва добро място за бившия №3 в света, който игра полуфинал на този Мастърс през 2021-ва. Иснър е на ред, а той никак няма да е лек противник, не и с начина, по който сервира в Калифорния.

Срещу Шварцман тази сутрин грамадният американец направи 13 аса и вкара над 70 процента от мощния си първи сервис, които ще е основното предизвикателство пред Гришо по пътя към четвъртфиналите. Двамата са се срещали три пъти досега, като победите са 2:1 в полза на Джон, като и трите двубоя са в надпревари от сериите Мастърс.

Те няма да имат никакво време за почивка, след като осминафиналният им сблъсък е трети в програмата за сряда вечер и вероятно ще започне около полунощ.

Победителят ще чака Андрей Рубльов или Хуберт Хуркач.