Рафаел Надал и Хуан Мартин дел Потро продължават пътя си към евентуален сблъсък на полуфиналите на US Open.

Надал даде сет на грузинецата Николоз Басилашвили, но все пак победи с 6:3, 6:3, 6:7, 6:4.

Носителят на 17 титли от Голям шлем срещна трудности единствено в третия сет на продължилия 3 часа и 20 минути мач.

Тогава грузинецът, който вече изоставаше с 0:2 сета предложи доста агресивна игра и успя да пробие първи в третия гейм. Надал мигновено върна пробива, за да се стигне до решителен тайбрек, който Басилашвили спечели с 8:6.

В останалите сетове Надал очаквано имаше превъзходство и си осигури място на четвъртфиналите, където негов съперник ще е австриецът Доминик Тийм.

Мачът ще е повторение на тазгодишния финал от "Ролан Гарос", а за да стигне до него, Тийм победи финалиста от "Уимбълдън" - Кевин Андерсън, със 7:5, 6:2, 7:6.

Хуан Мартин дел Потро пък се справи безпроблемно с младия хърватин Борна Чорич за 2 часа и 5 минути.

"Кулата от Тандил" победи с 6:4, 6:3, 6:1 и се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу представителя на домакините - Джон Иснър.

Американецът мина през петсетов мач, за да победи Милош Раонич от Канада с 3:6, 6:3, 6:4, 3:6, 6:2.