Големите фаворити на Мастърса в Индиън Уелс - Роджър Федерер и Рафаел Надал, постигнаха поредните си лесни победи и се класираха на четвъртфинал.

Швейцарецът за осми пореден път е на тази фаза след победа над британеца Кайл Едмънд с 6:1, 6:4 за час и 4 минути.

Това беше първият им сблъсък и се видя огромната разлика в класите. Още в първия сет Федерер поведе с 5:0, въпреки че трябваше да спасява три точки за пробив 2:0. Затвори частта с 6:1 след общо шест възможности, които получи на сервиса на съперника.

Вторият сет бе малко по-равностоен и започна с лесни геймове за сервиращите. Едмънд обаче се провали при 2:2 и бе пробит. След това световният №23 заигра добре на се рвис на Федерер, но изпусна цели четири възможности, влючително и в последния гейм. Маестрото затвори мача и на четвъртфиналите излиза срещу поляка Хуберт Хуркаш, който е №67 в света.

Снимка: AP/БТА

Рафа Надал същевременно се справи също в два сета със съпротивата на сърбина Филип Крайнович - 6:3, 6:4. Испанецът допусна пробив в първия сет, но вече бе постигнал такъв и го върна с още един в последвалия гейм, за да поведе с 4:2. Докрая нямаше проблем да си вземе подаванията и да затвори сета.

Втората част бе рутинна за Матадора. Не даде нито една точка за пробив на свой сервис и удари съперника при 1:1. В играта му продължава да личи стремеж да завършва възможно най-бързо мачовете. В следващия кръг ще играе с руснака Карен Хачанов.

В другите осминафинали:

Миомир Кечманович (Сърбия) - Йошихито Нишиока (Япония) 6:4 и отказване на японеца

Хуберт Хуркаш (Япония) - Денис Шаповалов (Канада) 2:1 (7:6, 2:6, 6:3)

Милош Раонич (Канад) - Ян-Ленард Щруф (Германия) 2:0 (6:4, 6:3)

Карен Хачанов (Русия) - Джон Иснър (САЩ) 2:0 (6:4, 7:6)

Доминик Тийм (Австрия) - Иво Карлович (Хърватия) 2:0 (6:4, 6:3)

Гаел Монфис (Франция) - Филип Колшрайбер (Германия) 2:0 (6:0, 6:2)

Четвъртфиналите са: Раонич/Кечманович, Федерер/Хуркаш, Надал/Хачанов и Монфис/Тийм