Рафаел Надал постигна втора поредна победа на финалния Мастърс в Лондон, като тя отново дойде след обрат на испанеца.

Той победи Стефанос Циципас с 6:7, 6:4, 7:5 в страхотен мач, продължил 2 часа и 52 минути.

Това бе последен двубой от група "Андре Агаси" и за двамта, като Циципас вече може да мисли за полуфиналите, защото със сигурност намира място в тях. Гръцкият тенисист премина групата при дебютното си участие на финален Мастърс, но дали ще е първи или втори в групата зависи от следващия мач.

Класирането на Надал Рафаел Надал също зависи от следващия мач. Испанецът се надява на сериозна руска услуга, за да достигне полуфиналите. Надеждата на Матадора минава само през победа на Данил Медведев над Александър Зверев. Ако немецът вземе мача си, то Надал ще трябва да стяга багажа.

Иначе двубоят между Надал и Циципас бе драматичен, а двамата демонстрираха страхотен тенис.

В първия сет пробиви нямаше, а тайбрекът вървеше точка за точка. При 5:4 в своя полза обаче, Циципас успя да стигне до два важни минипробива, които му осигуриха частта.

Надал обаче бе безгрешен във втория сет и с късен пробив в деветия гейм успя да го спечели.

Решителната трета част отново вървеше равностойно, а Надал отчайваше съперника, връщайки няколко невъзможни топки. След три пропиляни шанса, пробивът все пак дойде за испанеца, този път в гейм №11, а затвърждаването му бе лесно, за да бъде спечелен и мача.