Григор Димитров излиза срещу Рафаел Надал днес следобед на Мастърс турнира в Монте Карло.

Мачът е 13-и в историята на сблъсъците между двамата, като българинът има само една победа.

Преди двубоя днес Рафа говори във флаш интервю, което дойде в сряда, в минутите, когато съперникът му вече бе известен.

"Утре ме чака още един добър тест срещу Григор - каза Надал, който разби за 77 минути с 6:1, 6:1 Роберто Баутиста-Агут. - Ще трябва да съм на върха на играта си. Днес също бе така.

Проблем е, че на тази настилка излизам за първи път от година. А това, разбира се, не е лесно. Знам, резултатите ми на клей говорят... Но преходът в сезона винаги е труден. Имах своите проблеми с травми в последните месеци и ще излъжа, ако кажа, че не чувствам болки. Още ги има, но не мисля за тях, иначе няма да мога да играя."

Надал е втори в ранглистата, като в Монте Карло защитава титлата си от миналата година. Той е 11-кратен шампион в надпреварата, която за Гришо е нещо като "домашна" - Димитров е регистриран гражданин на княжеството.