Куриозна ситуация, а и доста скандална, подпечата победата на Рафаел Надал срещу сърбина Миомир Кецманович на Мастърс турнира в Мадрид.

Култовият герой за местните фенове надигра с 6:1, 7:6 съперника, но в тайбрека на втория сет, когато Матадора сервираше за мача, дойде странната ситуация.

Рафа прати началния удар в аут - и то, доста очевиден, но топката бе дадена добра. Кецманович се примири и необяснимо не обжалва, а от системата на Ястребовото око потвърдиха минути по-късно, че топката наистина е аут.

Повторенията също го показаха неоспоримо. И въпреки това - мачът вече бе свършил, а Надал даваше интервюта за победата си.

ВИЖТЕ НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ДЕНЯ В МАДРИД И КУРИОЗНАТА, СПОРНА СИТУАЦИЯ В МАЧА НА НАДАЛ>>>

Тя не дойде лесно след 1 час и 56 минути, което не е изненада. 22-годишният сърбин прави отличен сезон и игра четвъртфинали в Индиън Уелс и Маями. Рафа обаче е друго ниво, когато говорим за клей, той преследва шестата си титла в Мадрид. Надал чака среща с Давид Гофен на осминафинал.

Вторият поставен Александър Зверев спечели много труден мач срещу Марин Чилич - 4:6, 6:4, 6:4, след 138 минути. Световният №3 ще играе на осминафинал срещу Себастиан Корда или Лоренцо Музети.