Синонимът на "Ролан Гарос" Рафаел Надал продължава по план в Париж. Испанецът отново нямаше особено затруднения на червените кортове във френската столица и елиминира Стефано Травалия (Италия) в три сета след 6:1, 6:4 и 6:0, като така се класира за четвъртия кръг.

Матадора се нуждаеше от малко повече от час и половина да се справи с поредното препятствие по пътя към тринадесетата си титла от Откритото първенство на Франция. Рафа спечели две трети от разиграванията в мача, а в следващата фаза го чака Себастиан Корда (САЩ), справил се с 6:4, 6:3, 6:1 над Педро Мартинес (Испания).

Младият французин Юго Гастон сътвори изненадата на днешния ден, след като изхърли Стан Вавринка - шампион от 2015 година.

20-годишнят представител на домакините (№239 в света) елиминира Станимал в пет сета, като загуби първия с 2:6, взе последвалите два с по 6:3, отстъпи в четвъртия с 4:6 и наниза геврек на швейцарския си противник за 6:0 и 3-2. Мачът бе прекъснат за почти 2 часа в началото на третия сет заради дъжда в Париж, а Вавринка искаше прекратяане на двубоя, като поспори доста със съдията на стола - Марияна Вельович от Сърбия.